Твоє горло - твоя сила.

Як зменшити сильний біль в горлі

Застуда чи вірус?

Дискомфортні та больові відчуття в горлі в більшості випадків - наслідок подразнення або запалення, причиною яких можуть бути вірусні захворювання, дії бактерій або патогенних грибів. Сильні болі часто супроводжують саме запальні процеси в горлі, а захриплість виникає при запаленні гортані. Важливо взятися за лікування застуди при перших же її ознаках, - в іншому випадку хворобу можна запустити, а потім довго розсьорбувати наслідки у вигляді ускладнень. Погодьтеся, такі перспективи зовсім не радують.

Як правило, при своєчасному лікуванні та дотриманні ліжкового режиму - неодмінно з великою кількістю гарячих напоїв, теплих трав'яних чаїв, відварів з медом, імбиром і лимоном - проблеми з горлом проходять протягом кількох днів. Але якщо горло болить довго, - швидше за все, це говорить про фарингіт або мононуклеоз. Характерні особливості болю в горлі можуть "підказати" причину дискомфорту. При вірусному запаленні спостерігаються печіння в області гортані та сухість у роті. При ковтанні больові відчуття посилюються. При ангіні (тонзиліті) також виникає біль при ковтанні, є і додаткові симптоми: першіння в горлі, запалення мигдалин, відчуття, що в горлі з'являється «грудка», яка заважає ковтати воду та їжу. Варто, однак, пам'ятати, що наведені тут дані відносні. Поставити точний діагноз може тільки лікар.

"Швидка допомога" для горла

Як полегшити сильний біль в горлі? На сьогоднішній день найбільш популярні наступні засоби, які можна використовувати практично в будь-яких умовах.

1. Полоскання.
При звичайних застудах для зменшення больових відчуттів в горлі терапевти радять проводити полоскання: в 200 мл теплої (не гарячої!) води розчинити 1 ч. л. солі, і цією водою полоскати горло - закинувши голову вгору, вимовляючи звук "О". Процедуру виконують кожні 1-1,5 години протягом декількох днів. В якості рідини для полоскання відмінно підійдуть відвари ромашки або евкаліпта - ці трави мають антисептичну дію. В аптеках також продаються вже готові суміші для полоскань. Процедура має хороший накопичувальний ефект, дозволяє з часом зменшити і зняти біль в горлі при ковтанні. Мінус: необхідні певні умови і час.

2. Спреї.
Лікарський засіб миттєво наноситься на слизову запаленого горло. Після нанесення спрею потрібно обов'язково утримуватися від прийому їжі і пиття протягом 30 хвилин, щоб не змити «працюючу» речовину слиною.

3. Льодяники та пастилки.
Ці засоби ефективно допомагають зняти дискомфорт при ковтанні, дають можливість швидко позбутися болю в горлі.
Наприклад, "Септолете тотал". Це засіб у формі льодяників для розсмоктування, забезпечує комплексний підхід до лікування.
Бензидамін , що входить до складу, знімає біль та усуває інші симптоми запалення, а цетилпіридиній ліквідує віруси, бактерії та гриби - безпосередньо знищує причину інфекції. Льодяники прості у використанні: їх потрібно повільно розсмоктувати в ротовій порожнині до повного розчинення. "Септолете тотал" допоможе в короткий термін усунути біль при ковтанні, препарат підходить дітям старшим 6 років, справляється як з легким, так з інтенсивним болем в горлі.

Будьте здорові!