Твоє горло - твоя сила.

Що таке біль в горлі?

Інфекції верхніх дихальних шляхів (ВДШ) – одні із самих розповсюджених гострих інфекційних захворювань. В середньому ІВДХ хворіють 2-5 разів на рік, діти шкільного віку -7-10 разів.

Інфекції ВДХ можуть призвести до запалення горла (фарингіт), гортані (ларингіт) та надгортанника (епіглотит).

Біль в горлі являється розповсюдженою скаргою дітей, підлітків та дорослих. Це відноситься до болісних відчуттів , що локалізуються в області горла , а також може бути симптомом патологічного процесу, не пов’язаного напряму з глоткою ( наприклад простуди чи грипу).

Цікавий факт.

Гострий біль в горлі являється частою причиною звернення пацієнтів до терапевта чи фармацевта. Тим не менш, більшість людей з болем в горлі не звертаються за медичною допомогою.

Горло, або на мові медицини «глотка», являється частиною верхніх дихальних шляхів. Глотка-це частина травної трубки та дихальних шляхів,які являються сполучної ланкою між порожниною носа та рота з однієї сторони ,та стравоходом і гортанню -з іншої. Важлива її частина надгортанник ,який попереджує потрапляння їжі та рідини в легені. Глотка являється частиною обох систем : органів дихальної системи (дихання) та харчової системи (ковтання). В результаті цих процесів їжа,рідина та повітря проходять через глотку. Так горло приймає участь в проковтування їжі, в функції мови , а також дихання. Болісні відчуття часто являються симптомами запалення глотки . Осиплість та втрата голосу ,як правило, пов’язані з запаленням гортані.