Усі статті – Septolete Total UA https://www.septolete.ua від болю в горлі Thu, 09 Mar 2023 19:11:05 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.8.2 /wp-content/uploads/cropped-512-32x32.png Усі статті – Septolete Total UA https://www.septolete.ua 32 32 Поширені причини болю в горлі https://www.septolete.ua/usi-statti/hvorobi/poshyreni-prychyny-bolyu-v-gorli/ https://www.septolete.ua/usi-statti/hvorobi/poshyreni-prychyny-bolyu-v-gorli/#respond Tue, 13 Jul 2021 13:00:33 +0000 https://septolete-si.razvoj.dev/?p=956 Сообщение Поширені причини болю в горлі появились сначала на Septolete Total UA.

]]>

Погодьтеся — ніхто не хоче хворіти. Біль у горлі може виникнути раптово. Він супроводжується різними неприємними симптомами, починаючи від важкості при ковтанні та закінчуючи повною втратою голосу. Давайте в цьому розберемося. Які ж найбільш поширені причини болю в горлі?

Біль у горлі — це загальне поняття, що об’єднує в собі больові відчуття, набряк, сухість та подразнення в горлі. Біль у горлі — це один із найпоширеніших симптомів інфекцій верхніх дихальних шляхів. Щорічно більш ніж 13 мільйонів людей звертаються до лікаря зі скаргами на біль у горлі.

Більшість випадків болю в горлі викликані інфекціями або факторами навколишнього середовища, такими як сухе або запилене повітря. І хоча біль у горлі викликає дискомфорт, він, як правило, проходить сам собою або з мінімальним симптоматичним лікуванням.

Хвороби, що викликають біль у горлі, поділяються на різні види, залежно від того, яка частина горла вражена:

  • Фарингіт — запалення слизової оболонки глотки.
  • Тонзиліт — набряк та почервоніння мигдаликів.
  • Ларингіт — набряк та почервоніння гортані.

Нижче приведені найбільш поширені причини болю в горлі.

Гострі респіраторні вірусні інфекції, грип та інші віруси.

Віруси викликають більш ніж 90 відсотків випадків болю в горлі. До вірусних хвороб, які викликають біль у горлі, належать:

  • Застуда (збудниками застуди можуть бути різноманітні віруси)
  • Грип
  • Ангіна
  • Інфекційний мононуклеоз
  • Кір
Ангіна та інші бактеріальні інфекції

Бактеріальні інфекції можуть також викликати біль у горлі. Найбільш поширеною серед них є ангіна — інфекція, що вражає горло та мигдалики. Її збудником виступають стрептококи групи А. Ангіна викликає близько 30-40 відсотків випадків болю в горлі у дітей.

Сухе повітря

Сухе повітря може висушувати вологу з рота і горла. У зимові місяці, коли в будинках увімкнене опалення, повітря часто буває дуже сухим. Це викликає неприємні відчуття, такі як сухість та біль в роті.

Інколи біль у горлі та кашель виникають водночас.

Дим, хімічні продукти та інші подразники

Багато різноманітних хімічних продуктів та інших речовин у навколишньому середовищі подразнюють горло, зокрема:

  • Сигаретний та інший тютюновий дим (наприклад, кальян)
  • Забруднене повітря у містах та промислових зонах
  • Товари побутової хімії та інші хімічні продукти
Травма

Будь-яка травма горла або навіть шиї (скутість м’язів шиї) може викликати біль у горлі. Шматочок їжі, що застряг в горлі, може також його подразнювати. Постійне навантаження також напружує голосові зв’язки та м’язи горла.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ)

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) — це захворювання, при якому кислота зі шлунка попадає до стравоходу — трубки, по якій їжа потрапляє з рота до шлунка. Кислота «опікає» стравохід та горло, викликаючи такі симптоми як печія та кисла відрижка, що є причиною болю в горлі, а також охриплості голосу.

Біль у горлі може виникнути після крику, гучної розмови, або співу впродовж тривалого часу. Як правило, на біль у горлі скаржаться інструктори з фітнесу та тренери, яким доводиться часто голосно розмовляти.

Сообщение Поширені причини болю в горлі появились сначала на Septolete Total UA.

]]>
https://www.septolete.ua/usi-statti/hvorobi/poshyreni-prychyny-bolyu-v-gorli/feed/ 0
Як лікувати біль у горлі? https://www.septolete.ua/usi-statti/poradi/yak-likuvaty-bil-u-gorli/ https://www.septolete.ua/usi-statti/poradi/yak-likuvaty-bil-u-gorli/#respond Tue, 13 Jul 2021 12:58:38 +0000 https://septolete-si.razvoj.dev/?p=954 Сообщение Як лікувати біль у горлі? появились сначала на Septolete Total UA.

]]>

Найбільш поширеною причиною болю в горлі є віруси. В деяких легких випадках гострі респіраторні вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів не потребують лікування. Велика кількість рідини, багата на вітаміни їжа, відпочинок та сон — ось головні домашні засоби для боротьби з інфекціями верхніх дихальних шляхів. Але все ж, біль та першіння в горлі — це ті неприємні симптоми, від яких хочеться позбутися якомога швидше. Часто першіння, свербіж та біль у горлі неабияк впливають на ковтання, голос та якість життя. Як вилікувати біль у горлі, щоб повернутися у звичну колію та дати горлу потрібну силу?

Методи лікування
Безрецептурні лікарські засоби

В продажу є багато різноманітних безрецептурних лікарських засобів. Усі вони мають різні властивості та діючі речовини. Одні препарати допомагають боротися з симптомами, в той час як інші — усувають причину інфекції. В ідеалі, слід обирати препарат, який знімає біль, зменшує запалення та бореться зі збудником інфекції — вірусами, бактеріями та грибками. Одним із таких лікарських засобів з потрійною дією проти болю в горлі є Септолете® Тотал. Він має усі згадані властивості та наявний у двох лікарських формах: у вигляді зручного спрея та льодяників із різними чудовими смаками 1. Ви можете обрати собі найбільш зручну форму .

Лікування антибіотиками

Антибіотики лікують інфекції, викликані бактеріями, такими як стрептококи. Вони не лікують вірусні інфекції — про це важливо пам’ятати. Найчастіше біль у горлі викликають віруси, навіть в 95% випадків серед дорослих і дітей. Антибіотики знищують бактерії або зупиняють їх розмноження та поширення. Їх використовують для лікування серйозних та небезпечних для життя інфекцій.

Не рекомендовано приймати антибіотики без рецепта лікаря.

Коли терапія антибіотиками виправдана? Наприклад, для лікування серйозних ускладнень, таких як пневмонія, бронхіт та ревматична лихоманка при тонзиліті, викликаному стрептококами групи А. Для того, щоб почати приймати антибіотик, призначений вашим лікарем, повинна бути причина —бактеріальне походження інфекції.

Чому антибіотики не є універсальними ліками проти болю в горлі?

Біль у горлі зазвичай викликають інфекції (у більшості випадків віруси, а не бактерії), можуть бути також і неінфекційні причини (наприклад, паління, холод/тепло…). Часте та непостійне застосування антибіотиків може викликати резистентність до них. Це означає, що бактерії стають стійкими до антибіотиків, і лікування таких хвороб як ангіна, яка має бактеріальне походження, в майбутньому може супроводжуватися складнощами. Також є докази, що деякі антибіотики місцевої дії в безрецептурних препаратах, призначених для лікування болю в горлі, можуть збільшити ризик розвитку бактеріальної резистентності.

Домашні засоби лікування

На додаток до медикаментозної терапії, для полегшення деяких неприємних симптомів можна також використовувати домашні засоби лікування.

  • Вам також потрібно зміцнити імунітет — вам слід більше відпочивати. Дотримання постійного режиму сну в значній мірі допомагає нашій імунній системі боротися з інфекціями.
  • Багата на вітаміни їжа також зміцнить вашу імунну систему.
  • Не паліть та не вживайте алкоголь.
  • Щоб зняти біль, пийте теплу рідину, яка пом’якшує біль у горлі, таку як теплий чай із медом (не гарячий!), суп або теплу воду.4
  • Підвищуйте вологість у кімнаті — сухе повітря може збільшити відчуття дискомфорту в горлі.
  • Не розмовляйте багато — нехай ваше горло відпочине, поки не пройде біль.

Сообщение Як лікувати біль у горлі? появились сначала на Septolete Total UA.

]]>
https://www.septolete.ua/usi-statti/poradi/yak-likuvaty-bil-u-gorli/feed/ 0
Причини та ознаки тонзиліту (ангіни) https://www.septolete.ua/usi-statti/hvorobi/prychyny-ta-oznaky-tonzylitu-anginy/ https://www.septolete.ua/usi-statti/hvorobi/prychyny-ta-oznaky-tonzylitu-anginy/#respond Tue, 13 Jul 2021 12:57:34 +0000 https://septolete-si.razvoj.dev/?p=952 Сообщение Причини та ознаки тонзиліту (ангіни) появились сначала на Septolete Total UA.

]]>

Тонзиліт (ангіна) може бути причиною болю в горлі та відчуття важкості при ковтанні. Давайте ретельніше розглянемо те, про що ми говоримо.

Що таке тонзиліт?

Тонзиліт — це запалення мигдаликів або гланд (це одне й те ж) — двох симетричних овальних подушечок, розташованих позаду горла: по одному мигдалику з кожної сторони. Латинське слово на позначення мигдаликів — tonsillae. Звідси і назва запалення органу — тонзиліт. Мигдалики — це скупчення лімфатичної тканини. Вони беруть участь у формуванні імунітету — вони є першою лінією захисту при вдиханні патогенів. Вони також виробляють антитіла для боротьби з інфекцією. Однак інколи мигдалики вражаються бактеріями або вірусами. Як наслідок, вони запалюються та набрякають.

До ознак та симптомів тонзиліту належать набряклі мигдалики, біль у горлі, важкість при ковтанні та збільшені, болючі лімфовузли на шиї.

Існує три види тонзиліту:
  • Гострий тонзиліт — ангіна: симптоми, як правило, тривають 3–4 днів, але можуть продовжуватися і до двох тижнів.
  • Рецидивуючий тонзиліт: коли тонзиліт виникає кілька разів на рік.
  • Хронічний тонзиліт: виникає внаслідок попереднього стрептококового фарингіту, коли запальний процес залишається в мигдаликах.

Ми вже описали основні симптоми. Які ж інші симптоми тонзиліту?

  • Висока температура, лихоманка та озноб
  • Червоні мигдалики
  • Біла або жовта плівка на мигдаликах
  • Головний біль
  • Втрата апетиту
  • Біль у вухах
  • Неприємний запах із рота
  • Скутість м’язів шиї
Чому виникає тонзиліт?

Не дивлячись на те, що в більшості випадків збудниками тонзиліту є віруси, причиною також можуть бути бактеріальні інфекції. Так як правильне лікування тонзиліту залежить від причини захворювання, важливо вчасно встановити точний діагноз.

Найбільш поширеним збудником тонзиліту є Streptococcus pyogenes (стрептокок групи А) — бактерія, що викликає біль у горлі. І стрептококовий фарингіт, і тонзиліт викликають запалення мигдаликів. Головна відмінність — це різні збудники запалення. Збудниками тонзиліту можуть виступати також інші штами стрептококів та бактерій.

Симптоми стрептококового фарингіту, як правило, більш важчі — раптова біль у горлі та висока температура.

Якщо не лікувати тонзиліт, викликаний стрептококом групи А чи іншими штамами стрептококу, або курс лікування антибіотиками не був пройдений до кінця, він може розвинутися у більш серйозну хворобу (наприклад, ревматичну лихоманку, ускладнення стрептококової інфекції, запалення нирок, постстрептококовий реактивний артрит…)

Домашні засоби лікування для допомоги при тонзиліті

Давайте визначимося з тим, як допомогти собі вдома, незалежно від того, що є збудником тонзиліту — бактеріальна чи вірусна інфекція.

Якщо ймовірним збудником тонзиліту є вірус, ваш лікар не стане призначати антибіотики, тож тут ми привели деякі домашні способи лікування, які допоможуть вам відновити сили та здолати інфекцію.

  • Багато відпочивайте та спіть — це перший та найкращий домашній засіб проти хвороби.
  • Пийте багато рідини — дуже важливо підтримувати водний баланс організму.
  • Не вживайте їжу та напої, які подразнюють ваше хворе горло. Такі рідини, як бульйон, чай та тепла вода можуть заспокоїти біль у горлі.
  • Якщо повітря в кімнаті сухе, ваше горло страждає ще більше, тому вам слід використовувати зволожувач, щоб підтримувати вологість на належному рівні.
  • Уникайте подразників. Забороніть палити в своєму будинку та не використовуйте вдома хімічні чистячі засоби, які можуть ще більше подразнювати ваше горло.
  • Приймайте безрецептурні ліки у формі льодяників чи спрею, щоб полегшити симптоми (біль, подразнення та запалення). Завітайте сюди, щоб дізнатися, як Септолете Тотал може вам допомогти. Усі зазначені засоби можуть також допомогти вам при бактеріальній інфекції, але на додаток до цього ваш лікар випише вам курс антибіотиків, який буде потрібно пройти до кінця, навіть якщо вам стане легше до завершення курсу.

Інколи, у разі хронічного тонзиліту, захворювання потребує хірургічного втручання. Мигдалики стають розплідниками хронічної інфекції, що призводить до ослаблення імунітету та частих респіраторних хвороб. Рішення про необхідність хірургічного втручання приймає лікар.

Сообщение Причини та ознаки тонзиліту (ангіни) появились сначала на Septolete Total UA.

]]>
https://www.septolete.ua/usi-statti/hvorobi/prychyny-ta-oznaky-tonzylitu-anginy/feed/ 0
Фарингіт https://www.septolete.ua/usi-statti/hvorobi/faryngit/ https://www.septolete.ua/usi-statti/hvorobi/faryngit/#respond Tue, 13 Jul 2021 12:57:26 +0000 https://septolete-si.razvoj.dev/?p=950 Сообщение Фарингіт появились сначала на Septolete Total UA.

]]>
Що таке фарингіт і які його особливості?

Фарингіт — це захворювання глотки, що знаходиться позаду горла. Фарингіт може вражати деякі або усі з наступних частин горла:

  • Задню третину язика
  • М’яке піднебіння
  • Мигдалики
Найбільш поширеною причиною болю в горлі є інфекція, викликана вірусом або бактерією.

Більш ніж 90% усіх інфекцій горла викликані вірусами. Хоча люди, які хворіють на грип, герпес ротової порожнини або інфекційний мононуклеоз, зазвичай мають біль у горлі, ці вірусні інфекції викликають, як правило, інші специфічні симптоми крім болю в горлі.

В регіонах із теплим літом і холодною зимою вірусний фарингіт, як правило, досягає піку взимку або ранньою весною. В цю пору року люди частіше збираються в погано провітрюваних приміщеннях із сухим повітрям. В таких умовах віруси, які викликають фарингіт, легко передаються.

Віруси можуть передаватися повітрям через краплі від кашлю та чхання. Вони прилипають до немитих рук, які знаходилися в контакті з рідинами, що виділялися через ніс та рот хворого. Ось чому гігієнічні заходи — це перший та найважливіший спосіб запобігти болю в горлі та сезонній ГРВІ.

У більшості людей, які в інших випадках здорові, простий вірусний фарингіт триває недовго, проходить сам собою та не викликає жодних ускладнень, хоча дискомфорт від хвороби може бути досить значним.

У випадках інфекційного фарингіту, що не викликаний вірусом, збудником захворювання майже завжди є бактерія — бета-гемолітичний стрептокок групи А. Як і вірусний фарингіт, стрептококовий фарингіт може легко та швидко передаватися всередині однієї спільноти, особливо пізньої зими та ранньої весни.

В деяких випадках, крім вірусного та бактеріального фарингіту, біль у горлі, важкість при ковтанні та білі цятки в роті можуть бути викликані грибковою інфекцією. Ця інфекційна хвороба горла називається кандидозом та вражає здебільшого дітей та дорослих з ослабленою імунною системою.

Біль у горлі, який триває більш ніж два тижні, може бути викликаний кислотним рефлюксом зі шлунка, диханням через рот у сухому середовищі, постназальним синдромом і, в рідкісних випадках, набряком.

Симптоми фарингіту
  • Біль у горлі
  • Сухість або першіння в горлі
  • Біль при ковтанні
  • Біль під час розмови
  • Залежно від причини можуть бути інші симптоми. Наприклад, коли головною причиною нездужання є грип, до них належить втома, слабкість, біль у м’язах, головний біль та висока температура.
Як лікувати фарингіт?            

Лікування завжди залежить від причини хвороби. Оскільки антибіотики є неефективними проти вірусів, слід застосовувати місцеві антисептичні та знеболювальні препарати, щоб полегшити перебіг захворювання та уникнути ще більш нерегулярного прийому антибіотиків. Важливо вилікувати симптоми та полегшити ваш стан, так щоб імунна система вашого організму здолала інфекцію.

  • Багато відпочивати.
  • Пити багато води, щоб уникнути зневоднення.
  • Пити багато теплої рідини (чай або суп) або їсти желатинові десерти, щоб заспокоїти біль у горлі та зняти неприємні симптоми.
  • Використовувати зволожувач повітря, щоб підвищити вологість у кімнаті; сухе повітря може погіршити болісні симптоми.

Використовувати місцеві антисептичні або знеболювальні льодяники чи спреї для горла.

Ці заходи допоможуть вам зменшити дискомфорт при будь якому типі інфекції горла. Якщо ваша хвороба викликана бактеріальною інфекцією, вам призначать антибіотик. Важливо пройти курс прийому антибіотиків до кінця, навіть якщо вам стає краще.

Як попередити фарингіт?      

Хоча неможливо попередити всі інфекції, ви можете уповільнити їх розповсюдження.

  • Часто мийте руки, особливо після сякання або після догляду за дитиною з хворим горлом.
  • Якщо у вашому домі хтось захворів на респіраторну хворобу, тримайте його/її посуд окремо від того, яким користується решта членів сім’ї. Ретельно мийте цей посуд у гарячій воді, бажано окремою губкою.
  • Одразу викидайте будь-які брудні серветки, в які чхали або якими витирали ніс.
  • Якщо у вашого колеги або друга є симптоми ГРВІ, не потискайте йому руку та не обнімайтеся з ним.

Сообщение Фарингіт появились сначала на Septolete Total UA.

]]>
https://www.septolete.ua/usi-statti/hvorobi/faryngit/feed/ 0
Ларингіт https://www.septolete.ua/usi-statti/hvorobi/laryngit/ https://www.septolete.ua/usi-statti/hvorobi/laryngit/#respond Tue, 13 Jul 2021 12:56:52 +0000 https://septolete-si.razvoj.dev/?p=948 Сообщение Ларингіт появились сначала на Septolete Total UA.

]]>

Ларингіт займає особливе місце серед захворювань горла. Серед поширених причин цих хвороб, у ларингіту є свої власні особливості. Він дуже знайомий любителям концертів та караоке, уболівальникам, вчителям, ведучим радіо- та телепрограм та іншим людям, яким доводиться багато розмовляти.

То що ж таке ларингіт?

Давайте почнемо з визначення. Ларингіт — це запалення слизової оболонки гортані та голосових зв’язок, викликане інфекцією, подразненням або перенапруженням голосових зв’язок.

Голосові зв’язки розміщені всередині гортані (голосовий апарат). Це дві складки слизової оболонки, яка вкриває м’язи та хрящі. В нормальному стані голосові зв’язки відкриваються і закриваються плавно, утворюючи звуки шляхом свого руху та вібрації. При ларингіті голосові зв’язки запалюються та набрякають, внаслідок чого звуки, утворені повітрям, яке проходить через них, спотворюються. Це призводить до охриплості голосу або навіть до його повної втрати.

Симптоми

Найбільш поширені симптоми ларингіту:

  • «Лаючий» сухий кашель
  • Слабкий голос
  • Втрата голосу
  • Сухість у горлі
  • Постійне першіння та подразнення в горлі

Ці симптоми зазвичай легкі. Їх можна вилікувати, давши голосовим зв’язкам відпочити. Пиття теплої води або інших напоїв, що не містять кофеїну, може допомогти «змастити» горло.

Якщо ви вирішили відвідати лікаря, що він може побачити при огляді?

Ларингіт вражає голосові зв’язки та гортань. Лікар починає з візуальної діагностики, користуючись спеціальним дзеркалом, щоб роздивитися голосові зв’язки. Він/вона може також провести ларингоскопію для більш детального огляду.

Коли звернутися до лікаря?

Зазвичай, хворі можуть самі впоратися з гострим ларингітом, якщо дадуть відпочинок голосовим зв’язкам та питимуть багато рідини. Вам потрібно звернутися до лікаря, якщо симптоми тривають більш ніж 3 дні.

Вам потрібно негайно звернутися до лікаря, якщо:

  • Вам важко дихати
  • Ви кашляєте кров’ю
  • У вас тримається висока температура
  • Біль наростає впродовж двох тижнів

Вам потрібно негайно відвести свою дитину до лікаря, якщо вона:

  • Видає шумні, свистячі звуки при вдосі
  • Має підвищене слиновиділення
  • Їй важко ковтати
  • Їй важко дихати
  • В неї висока температура, яка не знижується
Перебіг хвороби

Ларингіт може бути гострим (короткотривалим) або хронічним (довготривалим). У більшості випадків причиною ларингіту є вірусні інфекції. Постійна охриплість може інколи вказувати на більш серйозну хворобу.

Гострий ларингіт

Гострий ларингіт — це тимчасове захворювання, викликане надмірним навантаженням на голосові зв’язки. Він також може бути викликаний інфекцією верхніх дихальних шляхів або переохолодженням горла. Найбільш поширеними причинами гострого ларингіту є:

  • Вірусні інфекції
  • Надмірне навантаження на голосові зв’язки через говоріння або крик.
  • Бактеріальні інфекції
Хронічний ларингіт

Хронічний ларингіт виникає внаслідок тривалого впливу подразників. Зазвичай він важче перебігає і має більш довготривалі наслідки, ніж гострий ларингіт.

Хронічний ларингіт може бути викликаний:

  • Частим впливом шкідливих хімічних речовин або алергенів
  • Кислотним рефлюксом (захворювання, при якому кислота, яка зазвичай знаходиться в шлунку, потрапляє в стравохід)
  • Частими інфекціями синусів
  • Палінням або знаходженням біля курців
  • Перенавантаженням на голосові зв’язки (викладачі та оратори знаходяться під ризиком)
  • Кандидозом, викликаним частим використанням інгаляторів при астмі

Пов’язані зі старінням зміни форми голосових зв’язок, онкологічні процеси та параліч голосових зв’язок можуть також викликати постійну охриплість та біль у горлі.

Як лікувати ларингіт?
  • Намагайтеся якомога менше розмовляти.
  • Пийте багато рідини.
  • Звертайте увагу на вологість у кімнаті, оскільки центральне опалення та кондиціонери висушують повітря.
  • Ви можете приймати безрецептурні препарати, такі як Септолете Тотал, щоб полегшити біль та симптоми подразнення, сухості та печіння в горлі.
Що вам не слід робити:
  • Не розмовляйте гучно або шепотом — шепіт може навантажувати голосові зв’язки; краще мовчати або розмовляти спокійним, монотонним голосом.
  • Не паліть.
  • Не заходьте до накурених або запилених приміщень.
  • Не пийте багато кави та не вживайте алкоголь.

Сообщение Ларингіт появились сначала на Septolete Total UA.

]]>
https://www.septolete.ua/usi-statti/hvorobi/laryngit/feed/ 0
Чи можна попередити біль у горлі? https://www.septolete.ua/usi-statti/poradi/chy-mozhna-poperedyty-bil-u-gorli/ https://www.septolete.ua/usi-statti/poradi/chy-mozhna-poperedyty-bil-u-gorli/#respond Tue, 13 Jul 2021 08:05:05 +0000 https://septolete-si.razvoj.dev/?p=921 Сообщение Чи можна попередити біль у горлі? появились сначала на Septolete Total UA.

]]>

Цілком очевидно, що причиною болю в горлі найчастіше є інфекція — віруси (в більшості випадків), бактерії та грибки. Отже, відповідь тут така ж очевидна: уникайте інфекції. Однак, у сучасному світі, де кожна людина є частиною суспільства, контактів уникнути неможливо.

Як себе захистити?

Правила тут прості:

  • мийте руки щоразу після відвідування громадських місць; навіть коли ви спустилися у вестибюль, щоб забрати пошту або винести сміття, мийте руки, коли повертаєтеся додому
  • старайтеся не торкатися обличчя, особливо очей, рота і носа, оскільки віруси та бактерії, які потрапили до слизових оболонок, починають швидко розмножуватися
  • ні з ким не їжте з однієї тарілки та не користуйтеся одними й тими ж столовими приборами, пляшками з водою, серветками та рушниками
  • не кладіть телефон на різні поверхні в громадських місцях, наприклад в ресторані — залиште його в кишені або сумці, не кладіть його на раковину, коли відвідуєте громадський туалет
  • не кладіть телефон на тренажер, коли відвідуєте спортзал, краще повісити полотенце на шию, якщо ви взяли його з собою у спортзал
  • не потискайте руку та не обнімайтеся зі своїми колегами або друзями, якщо в них є симптоми застуди
Як зміцнити імунітет під час сезонних інфекцій?

Усім відомо, що гострі респіраторні вірусні інфекції більш поширені восени або взимку, ніж улітку. Біль у горлі — це один із симптомів ГРВІ. Чим сильніша наша імунна система, тим менш вразливий до вірусів наш організм.

  • старайтеся лягати та прокидатися в один і той же час — гарний сон вночі дозволяє вашому організму відновлюватися.
  • їжа має бути багатою на вітаміни та мікроелементи, щоб резерви вашого організму не вичерпувалися; їжте більше свіжих овочів, фруктів, горіхів; обираючи між «швидкими» (солодощі, вироби з борошна) та «повільними» (злаки) вуглеводами, оберіть «повільні».
  • Пийте достатню кількість рідини, бажано звичайну воду або легкий чай, оскільки в соках міститься багато цукру.
  • Не паліть.
  • Не зловживайте алкоголем або кавою.

Постійно робіть фізичні вправи — не обов’язково мати абонемент у спортзал: 15–20 хвилин вправ удома або 30 хвилин швидкої ходьби допоможе тримати тіло у формі.

А стосовно болю в горлі, є ще декілька простих порад:
  • не переохолоджуйтесь — не виходьте на вулицю без пальто або куртки, одягайтеся відповідно до погоди
  • одягайте взуття відповідно від погоди
  • не кричіть і не розмовляйте гучно та багато в холодну погоду — це може сильно навантажувати голосові зв’язки
  • якщо на вулиці мороз, намагайтеся дихати носом
  • підтримуйте достатню вологість у кімнаті

Сообщение Чи можна попередити біль у горлі? появились сначала на Septolete Total UA.

]]>
https://www.septolete.ua/usi-statti/poradi/chy-mozhna-poperedyty-bil-u-gorli/feed/ 0
Біль у горлі — що робити? https://www.septolete.ua/usi-statti/poradi/bil-u-gorli-shho-robyty/ https://www.septolete.ua/usi-statti/poradi/bil-u-gorli-shho-robyty/#respond Fri, 26 Mar 2021 19:34:00 +0000 https://septolete-si.razvoj.dev/www/septolete.ru/?p=45 Сообщение Біль у горлі — що робити? появились сначала на Septolete Total UA.

]]>

Усім нам відоме неприємне відчуття, коли починає свербіти в горлі та стає важко ковтати, а потім виникає гострий біль, який може тривати декілька днів.

Найчастіше причиною такого болю є інфекція верхніх дихальних шляхів, яка може супроводжуватися вірусною або бактеріальною інфекцією. Ми по-різному переживаємо такі відчуття: хтось буде змушений змінити свої плани, комусь стане важче зосередитися, хтось буде відчувати втому, проблеми зі сном, не зможе увійти в звичну колію або просто буде себе погано почувати.

Цікавий факт:

У дорослих інфекції верхніх дихальних шляхів виникають 2–5 разів на рік; у дітей шкільного віку частота захворювання ще вища — близько 7–10 разів на рік. Інфекції верхніх дихальних шляхів є найбільш розповсюдженим видом гострих інфекції.

Біль у горлі — це одна з перших ознак інфекції верхніх дихальних шляхів

Слизова оболонка ротової порожнини та горла — це перша лінія захисту проти вірусів та бактерій. Якщо захист слизової оболонки ослаблений, тобто у разі ослабленої імунної системи, хронічних захворювань або негативного впливу середовища, це може призвести до розмноження збудника інфекції та запалення верхніх дихальних шляхів. Ймовірність підхопити інфекцію також збільшується, якщо дихати ротом на холодному повітрі, пити холодні напої коли перегріте тіло, виходити та заходити у приміщення, де працює кондиціонер, в той час як зовні спекотно, тощо.

ЯК РОЗПІЗНАТИ ІНФЕКЦІЮ ГОРЛА?
  • подразнення, свербіж і відчуття печіння в горлі, які можуть перейти в біль,
  • червона слизова оболонка, сухість у горлі та відчуття печіння,
  • набряк, який ускладнює ковтання.

Запалення та біль у горлі

Причини

Віруси

Бактерії

Грибки

Наслідки

Біль

Почервоніння

Набряк

Печіння

Порушення функції

Септолете® Тотал

Total

Тотальна дія, яка приведе ваше хворе горло до ладу!

Цікавий факт:

Застуда — це одна з найбільш поширених причин відсутності на роботі або в школі. Як правило, діти першими підхоплюють застуду, потім — інші члени сім’ї протягом 2 або 5 днів. Біль у горлі — це одна з перших ознак застуди.

Найбільш поширеними вірусами, що викликають біль у горлі, є риновіруси (30–50% випадків застуди у дорослих), коронавіруси, ентеровіруси, віруси грипу, аденовіруси та інші. В середньому, людина за життя може перехворіти застудою більш ніж 200 разів, кожен з яких триває від 2 до 6 днів. Віруси вражають слизову оболонку, викликаючи набряк, почервоніння та запалення. Симптоми захворювання, як правило, починаються в горлі, з неприємного відчуття першіння та печіння, а також болю при ковтанні. Протягом наступних 48 годин проявляється більшість інших симптомів (наприклад, нежить, чхання, подразнення очей, погане самопочуття, кашель). Усі ці симптоми викликані запаленням та набряком слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. Головне ускладнення, яке викликає застуда — це додаткова бактеріальна інфекція, що може призвести до пневмонії.

Цікавий факт:

Біль при ковтанні та подразнення в горлі — це, як правило, дві перші ознаки застуди, які також виникають при грипі та навіть ангіні.

Біль у горлі може бути також викликаний більш серйозними запальними та загальними захворюванням організму або палінням. В поодиноких випадках біль у горлі може бути викликаний побічною дією деяких препаратів. Охриплість та грибкова інфекція в горлі та ротовій порожнині можуть бути викликані вдиханням великих доз кортикостероїдів, які використовуються для лікування астми.

Біль у горлі може бути також викликаний його надмірним навантаженням, яке зазвичай виникає після концерту, довгої промови, співу або театрального виступу, тощо.

А як щодо ангіни? Стрептококову інфекцію горла можна впізнати за білими «острівцями», які з’являються на мигдаликах та стінці глотки. Це гнійні відкладення, викликані стрептококовою інфекцією, які, окрім інших симптомів, виразно свідчать про те, що справа тут не в простуді. Характерною ознакою при ангіні, крім інтенсивного болю в горлі, є також висока температура, зазвичай вище 38 градусів за Цельсієм (також нерідко тремор), головний біль, нудота та біль у м’язах та суглобах. При стрептококовому фарингіті важливо звернутися до лікаря, який призначить відповідне лікування.

Що робити, коли у вас хворе горло?

Віруси є найбільш поширеними збудниками інфекцій верхніх дихальних шляхів. Лікування є симптоматичним та спрямованим на те, щоб якомога швидше та ефективніше полегшити симптоми запалення. Коли у вас болить горло, потрібно приймати оральні антисептики у формі льодяників або спрею, які знищать мікроби та попередять розповсюдження інфекції. Оскільки запалення горла, як правило, супроводжується болем, самолікування може бути більш ефективним, якщо воно поєднує місцевий антисептик із місцевим знеболювальним, що має знеболювальну та протизапальну дію.

Цікавий факт:

Коли виникає біль у горлі, важливо не гаяти часу та одразу починати лікування. Це обмежить розповсюдження інфекції та дозволить вам швидко одужати. Тим важливіше обрати правильні ліки, оскільки це усуне причину інфекції та забезпечить швидке полегшення болю та запалення.

Потрійна сила в льодяниках та спреї Септолете® Тотал

Септолете® Тотал містить дві діючі речовини: антисептик цетилперидинію хлорид та бензадамін. Це унікальне поєднання надає препарату його ПОТРІЙНУ СИЛУ:

  • знищує збудника інфекції (вірусного, бактеріального або грибкового)
  • швидко знімає біль (менш ніж за 15 хвилин)
  • зменшує запалення (почервоніння, набряк).

Коли лютують вірусні інфекції, Септолете® Тотал — ваш перший та правильний вибір!

Як не підхопити вірус, який викликає біль у горлі?

До певної міри болю в горлі можна уникнути. Вірусні та бактеріальні інфекції є заразними, і саме тому дотримання гігієни — це ваша найкраща лінія оборони. Під час сезонів простуди та грипу нам слід намагатися постійно мити та дезінфікувати руки та не торкатися очей або рота, оскільки так можна інфікувати слизову оболонку.

Якщо ми захворіли, нам слід залишатися вдома, щоб запобігти розповсюдженню інфекції. Краще не потискати руку людям із застудою. Переконайтеся, що в вашому будинку достатня вологість і ви постійно провітрюєте кімнати. 

Підтримуючи імунну систему шляхом правильного харчування та постійних фізичних вправ, ви зменшуєте ймовірність підхопити хворобу. У холодні осінні дні приділяйте увагу своєму харчуванню. Їжте продукти, багаті на вітаміни та антиоксиданти, пийте багато чаю та води, щоб підтримувати водний баланс. Окрім правильного харчування, вам слід постійно займатися фізичними вправами, багато відпочивати та спати, зберігати спокій, мати збалансований біоритм, не палити та не вживати алкоголь.

Image

Часто мийте руки з милом

Image

Постійно провітрюйте кімнати

Image

Зміцнення імунної системи; харчування та діагностика

Image

Уникайте приміщень, де скупчуються люди

Image

Тримайтеся на відстані принаймні в один метр від людини, яка чхає або кашляє.

Image

Використовуйте паперові серветки або носовички

Image

Не торкайтеся руками обличчя та очей

Image

Дихайте носом (слизова оболонка носу є своєрідним фільтром для людини)

Чи ви знали?

  • Бактеріальна інфекція характеризується гнійною мокротою або виділеннями з носа та високою температурою. ЇЇ лікують за допомогою антибіотиків. Невиправдане використання антибіотиків збільшує резистентність певних бактерій до антибіотиків. Якщо використання антибіотиків виправдане, їх слід приймати до того часу, як вказано в рецепті лікарем.
  • Застуда, як правило, починається повільно, з болю в горлі, головного болю та чхання. Інші ознаки, такі як закладеність носу, нежить та інколи кашель, проявляються пізніше. Під час застуди ми можемо відчувати легкий та помірний біль у суглобах та м’язах; висока температура, що є характерною для грипу, виникає досить рідко.
  • Застуда передається у формі крапель, коли людина кашляє, чхає або знаходиться у безпосередньому контакті з пацієнтом або інфікованим об’єктом.

Сообщение Біль у горлі — що робити? появились сначала на Septolete Total UA.

]]>
https://www.septolete.ua/usi-statti/poradi/bil-u-gorli-shho-robyty/feed/ 0