Потрійна сила швидка дія. Налаштуй хворе горло.

Button
Вибачте, сайт може працювати некоректно у браузері Internet Explorer. Будь ласка використовуйте інші браузери: Google Chrome, Safari або Mozilla Firefox для зручної роботи з сайтом Septolete.ua Завантажити Google Chrome: https://www.google.com/intl/uk/chrome/

Фарингіт

Що таке фарингіт і які його особливості?

Фарингіт — це захворювання глотки, що знаходиться позаду горла. Фарингіт може вражати деякі або усі з наступних частин горла:

  • Задню третину язика
  • М’яке піднебіння
  • Мигдалики
Найбільш поширеною причиною болю в горлі є інфекція, викликана вірусом або бактерією.

Більш ніж 90% усіх інфекцій горла викликані вірусами. Хоча люди, які хворіють на грип, герпес ротової порожнини або інфекційний мононуклеоз, зазвичай мають біль у горлі, ці вірусні інфекції викликають, як правило, інші специфічні симптоми крім болю в горлі.

В регіонах із теплим літом і холодною зимою вірусний фарингіт, як правило, досягає піку взимку або ранньою весною. В цю пору року люди частіше збираються в погано провітрюваних приміщеннях із сухим повітрям. В таких умовах віруси, які викликають фарингіт, легко передаються.

Віруси можуть передаватися повітрям через краплі від кашлю та чхання. Вони прилипають до немитих рук, які знаходилися в контакті з рідинами, що виділялися через ніс та рот хворого. Ось чому гігієнічні заходи — це перший та найважливіший спосіб запобігти болю в горлі та сезонній ГРВІ.

У більшості людей, які в інших випадках здорові, простий вірусний фарингіт триває недовго, проходить сам собою та не викликає жодних ускладнень, хоча дискомфорт від хвороби може бути досить значним.

У випадках інфекційного фарингіту, що не викликаний вірусом, збудником захворювання майже завжди є бактерія — бета-гемолітичний стрептокок групи А. Як і вірусний фарингіт, стрептококовий фарингіт може легко та швидко передаватися всередині однієї спільноти, особливо пізньої зими та ранньої весни.

В деяких випадках, крім вірусного та бактеріального фарингіту, біль у горлі, важкість при ковтанні та білі цятки в роті можуть бути викликані грибковою інфекцією. Ця інфекційна хвороба горла називається кандидозом та вражає здебільшого дітей та дорослих з ослабленою імунною системою.

Біль у горлі, який триває більш ніж два тижні, може бути викликаний кислотним рефлюксом зі шлунка, диханням через рот у сухому середовищі, постназальним синдромом і, в рідкісних випадках, набряком.

Симптоми фарингіту
  • Біль у горлі
  • Сухість або першіння в горлі
  • Біль при ковтанні
  • Біль під час розмови
  • Залежно від причини можуть бути інші симптоми. Наприклад, коли головною причиною нездужання є грип, до них належить втома, слабкість, біль у м’язах, головний біль та висока температура.
Як лікувати фарингіт?            

Лікування завжди залежить від причини хвороби. Оскільки антибіотики є неефективними проти вірусів, слід застосовувати місцеві антисептичні та знеболювальні препарати, щоб полегшити перебіг захворювання та уникнути ще більш нерегулярного прийому антибіотиків. Важливо вилікувати симптоми та полегшити ваш стан, так щоб імунна система вашого організму здолала інфекцію.

  • Багато відпочивати.
  • Пити багато води, щоб уникнути зневоднення.
  • Пити багато теплої рідини (чай або суп) або їсти желатинові десерти, щоб заспокоїти біль у горлі та зняти неприємні симптоми.
  • Використовувати зволожувач повітря, щоб підвищити вологість у кімнаті; сухе повітря може погіршити болісні симптоми.

Використовувати місцеві антисептичні або знеболювальні льодяники чи спреї для горла.

Ці заходи допоможуть вам зменшити дискомфорт при будь якому типі інфекції горла. Якщо ваша хвороба викликана бактеріальною інфекцією, вам призначать антибіотик. Важливо пройти курс прийому антибіотиків до кінця, навіть якщо вам стає краще.

Як попередити фарингіт?      

Хоча неможливо попередити всі інфекції, ви можете уповільнити їх розповсюдження.

  • Часто мийте руки, особливо після сякання або після догляду за дитиною з хворим горлом.
  • Якщо у вашому домі хтось захворів на респіраторну хворобу, тримайте його/її посуд окремо від того, яким користується решта членів сім’ї. Ретельно мийте цей посуд у гарячій воді, бажано окремою губкою.
  • Одразу викидайте будь-які брудні серветки, в які чхали або якими витирали ніс.
  • Якщо у вашого колеги або друга є симптоми ГРВІ, не потискайте йому руку та не обнімайтеся з ним.

Це цікаво!/Прочитайте більше про біль у горлі!

Усі статті