Потрійна сила швидка дія. Налаштуй хворе горло.

Button
Вибачте, сайт може працювати некоректно у браузері Internet Explorer. Будь ласка використовуйте інші браузери: Google Chrome, Safari або Mozilla Firefox для зручної роботи з сайтом Septolete.ua Завантажити Google Chrome: https://www.google.com/intl/uk/chrome/

Поширені причини болю в горлі

Погодьтеся — ніхто не хоче хворіти. Біль у горлі може виникнути раптово. Він супроводжується різними неприємними симптомами, починаючи від важкості при ковтанні та закінчуючи повною втратою голосу. Давайте в цьому розберемося. Які ж найбільш поширені причини болю в горлі?

Біль у горлі — це загальне поняття, що об’єднує в собі больові відчуття, набряк, сухість та подразнення в горлі. Біль у горлі — це один із найпоширеніших симптомів інфекцій верхніх дихальних шляхів. Щорічно більш ніж 13 мільйонів людей звертаються до лікаря зі скаргами на біль у горлі.

Більшість випадків болю в горлі викликані інфекціями або факторами навколишнього середовища, такими як сухе або запилене повітря. І хоча біль у горлі викликає дискомфорт, він, як правило, проходить сам собою або з мінімальним симптоматичним лікуванням.

Хвороби, що викликають біль у горлі, поділяються на різні види, залежно від того, яка частина горла вражена:

 • Фарингіт — запалення слизової оболонки глотки.
 • Тонзиліт — набряк та почервоніння мигдаликів.
 • Ларингіт — набряк та почервоніння гортані.

Нижче приведені найбільш поширені причини болю в горлі.

Гострі респіраторні вірусні інфекції, грип та інші віруси.

Віруси викликають більш ніж 90 відсотків випадків болю в горлі. До вірусних хвороб, які викликають біль у горлі, належать:

 • Застуда (збудниками застуди можуть бути різноманітні віруси)
 • Грип
 • Ангіна
 • Інфекційний мононуклеоз
 • Кір
Ангіна та інші бактеріальні інфекції

Бактеріальні інфекції можуть також викликати біль у горлі. Найбільш поширеною серед них є ангіна — інфекція, що вражає горло та мигдалики. Її збудником виступають стрептококи групи А. Ангіна викликає близько 30-40 відсотків випадків болю в горлі у дітей.

Сухе повітря

Сухе повітря може висушувати вологу з рота і горла. У зимові місяці, коли в будинках увімкнене опалення, повітря часто буває дуже сухим. Це викликає неприємні відчуття, такі як сухість та біль в роті.

Інколи біль у горлі та кашель виникають водночас.

Дим, хімічні продукти та інші подразники

Багато різноманітних хімічних продуктів та інших речовин у навколишньому середовищі подразнюють горло, зокрема:

 • Сигаретний та інший тютюновий дим (наприклад, кальян)
 • Забруднене повітря у містах та промислових зонах
 • Товари побутової хімії та інші хімічні продукти
Травма

Будь-яка травма горла або навіть шиї (скутість м’язів шиї) може викликати біль у горлі. Шматочок їжі, що застряг в горлі, може також його подразнювати. Постійне навантаження також напружує голосові зв’язки та м’язи горла.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ)

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) — це захворювання, при якому кислота зі шлунка попадає до стравоходу — трубки, по якій їжа потрапляє з рота до шлунка. Кислота «опікає» стравохід та горло, викликаючи такі симптоми як печія та кисла відрижка, що є причиною болю в горлі, а також охриплості голосу.

Біль у горлі може виникнути після крику, гучної розмови, або співу впродовж тривалого часу. Як правило, на біль у горлі скаржаться інструктори з фітнесу та тренери, яким доводиться часто голосно розмовляти.

Це цікаво!/Прочитайте більше про біль у горлі!

Усі статті