Потрійна сила швидка дія. Налаштуй хворе горло.

Button
Вибачте, сайт може працювати некоректно у браузері Internet Explorer. Будь ласка використовуйте інші браузери: Google Chrome, Safari або Mozilla Firefox для зручної роботи з сайтом Septolete.ua Завантажити Google Chrome: https://www.google.com/intl/uk/chrome/

Причини та ознаки тонзиліту (ангіни)

Тонзиліт (ангіна) може бути причиною болю в горлі та відчуття важкості при ковтанні. Давайте ретельніше розглянемо те, про що ми говоримо.

Що таке тонзиліт?

Тонзиліт — це запалення мигдаликів або гланд (це одне й те ж) — двох симетричних овальних подушечок, розташованих позаду горла: по одному мигдалику з кожної сторони. Латинське слово на позначення мигдаликів — tonsillae. Звідси і назва запалення органу — тонзиліт. Мигдалики — це скупчення лімфатичної тканини. Вони беруть участь у формуванні імунітету — вони є першою лінією захисту при вдиханні патогенів. Вони також виробляють антитіла для боротьби з інфекцією. Однак інколи мигдалики вражаються бактеріями або вірусами. Як наслідок, вони запалюються та набрякають.

До ознак та симптомів тонзиліту належать набряклі мигдалики, біль у горлі, важкість при ковтанні та збільшені, болючі лімфовузли на шиї.

Існує три види тонзиліту:
  • Гострий тонзиліт — ангіна: симптоми, як правило, тривають 3–4 днів, але можуть продовжуватися і до двох тижнів.
  • Рецидивуючий тонзиліт: коли тонзиліт виникає кілька разів на рік.
  • Хронічний тонзиліт: виникає внаслідок попереднього стрептококового фарингіту, коли запальний процес залишається в мигдаликах.

Ми вже описали основні симптоми. Які ж інші симптоми тонзиліту?

  • Висока температура, лихоманка та озноб
  • Червоні мигдалики
  • Біла або жовта плівка на мигдаликах
  • Головний біль
  • Втрата апетиту
  • Біль у вухах
  • Неприємний запах із рота
  • Скутість м’язів шиї
Чому виникає тонзиліт?

Не дивлячись на те, що в більшості випадків збудниками тонзиліту є віруси, причиною також можуть бути бактеріальні інфекції. Так як правильне лікування тонзиліту залежить від причини захворювання, важливо вчасно встановити точний діагноз.

Найбільш поширеним збудником тонзиліту є Streptococcus pyogenes (стрептокок групи А) — бактерія, що викликає біль у горлі. І стрептококовий фарингіт, і тонзиліт викликають запалення мигдаликів. Головна відмінність — це різні збудники запалення. Збудниками тонзиліту можуть виступати також інші штами стрептококів та бактерій.

Симптоми стрептококового фарингіту, як правило, більш важчі — раптова біль у горлі та висока температура.

Якщо не лікувати тонзиліт, викликаний стрептококом групи А чи іншими штамами стрептококу, або курс лікування антибіотиками не був пройдений до кінця, він може розвинутися у більш серйозну хворобу (наприклад, ревматичну лихоманку, ускладнення стрептококової інфекції, запалення нирок, постстрептококовий реактивний артрит…)

Домашні засоби лікування для допомоги при тонзиліті

Давайте визначимося з тим, як допомогти собі вдома, незалежно від того, що є збудником тонзиліту — бактеріальна чи вірусна інфекція.

Якщо ймовірним збудником тонзиліту є вірус, ваш лікар не стане призначати антибіотики, тож тут ми привели деякі домашні способи лікування, які допоможуть вам відновити сили та здолати інфекцію.

  • Багато відпочивайте та спіть — це перший та найкращий домашній засіб проти хвороби.
  • Пийте багато рідини — дуже важливо підтримувати водний баланс організму.
  • Не вживайте їжу та напої, які подразнюють ваше хворе горло. Такі рідини, як бульйон, чай та тепла вода можуть заспокоїти біль у горлі.
  • Якщо повітря в кімнаті сухе, ваше горло страждає ще більше, тому вам слід використовувати зволожувач, щоб підтримувати вологість на належному рівні.
  • Уникайте подразників. Забороніть палити в своєму будинку та не використовуйте вдома хімічні чистячі засоби, які можуть ще більше подразнювати ваше горло.
  • Приймайте безрецептурні ліки у формі льодяників чи спрею, щоб полегшити симптоми (біль, подразнення та запалення). Завітайте сюди, щоб дізнатися, як Септолете Тотал може вам допомогти. Усі зазначені засоби можуть також допомогти вам при бактеріальній інфекції, але на додаток до цього ваш лікар випише вам курс антибіотиків, який буде потрібно пройти до кінця, навіть якщо вам стане легше до завершення курсу.

Інколи, у разі хронічного тонзиліту, захворювання потребує хірургічного втручання. Мигдалики стають розплідниками хронічної інфекції, що призводить до ослаблення імунітету та частих респіраторних хвороб. Рішення про необхідність хірургічного втручання приймає лікар.

Це цікаво!/Прочитайте більше про біль у горлі!

Усі статті